Olimpián járt az 5. osztály
Idén ismét csodás napsütés fogadta a Verőcén megszervezett Waldorf Olimpia résztvevőit. Ötödikeseink derekasan helyt álltak és életreszóló élményekkel zárták az ott töltött néhány napot és talán a tanévet is.
2. Könyvünnepünk
A Húsvét ünnep mintegy belefolyt a délutáni Könyv ünnepbe, amivel reményeink szerint hagyományt teremtünk. Mert olvasni jó!
Veretlen a 6. osztály
A 6. osztály végül 8 fővel, cserejátékos nélkül nyerte meg minden meccsét a tavaszi szünet előtt a Regiben megrendezett, országos Kidobó Találkozón. Az első két meccs győzelme annyira feltüzelte őket, hogy onnantól már nem is hagyták volna magukat. A szünetben a nekik szurkoló testvérekkel és barátokkal, meccsek után pedig a [...]
Húsvét ünnep
Április 16-án az iskola udvara színes kavalkádnak adott helyet. Volt tojás festés, színes pántlika fonás, rózsavíz készítés az alsósoknak és iskolán kívül sok-sok jótékony és szívmelengető szolgálat a középtagozatosoknak.
Határtalanul Erdélyben
A tavaszi szünet előtt 5 napra Erdélybe utazott iskolánk 7. osztálya. Az utazás nagyon kalandosra sikerült, a hazai kellemes idő helyett komoly mínuszok vártak a gyerekekre. A Madarasi-Hargitán jó félméteres hóban készültek a hóangyalkák. Meglátogatták Tamási Áron szülőházát Farkaslakán, koszorúztak Székelyudvarhelyen, a parajdi sóbányában ping-pongozhattak is. Szovátán a Medve-tavat kerülték [...]
Megújultak varrógépeink
A kézimunka tantárgy talán legnagyobb kihívása a nyolcadikos színdarab jelmezeinek és a ballagó ruha megvarrása. Ebben idén sokat fejlődhetünk, köszönhetően Oláh Betti alapító szülő kitartó és lelkes közreműködésének és a Varrógépdoktor segítő hozzáállásának.
Hónapünnep után
A múlt szombati Hónapünnep picit megzavarta ugyan a bioritmusunkat, de cserébe nagyon szép élményekkel gazdagodhattunk. Az elsősök kivételével minden osztály mutatott valami szépséget az osztályban folyó munkából. Számolhattunk, ámulhattunk, nevethettünk, tapsolhattunk. A tanév hátralévő részében pedig az éves előadásokat csodálhatjuk majd.
Fákat ültetett a 6. osztály
A Hónapünnepet követően a 6. osztály elültette saját fácskáit az önkormányzat gyümölcsösében. Ezek őshonos gyümölcsfák, ajándékul Páty közösségének a PWI közösségétől. Szülői segítséggel idén 10 fát ültettünk, amik az előző 2 év csemetéihez csatlakoztak. A korábbi években elültetett fákon már megjelent néhány szem gyümölcs, így máris látszik a gyerekek munkájának [...]
Farsangoltunk szünet előtt
A síszünet előtti hét a farsangi készülődés jegyében zajlott. A folyosókon boszorkánylépcsők kanyarogtak, az osztályokban pedig mesevilágok és különböző kultúrák díszletei valósultak meg a germán mitológiától a ‘20-as évek las vegasi kaszinójáig. A farsangot nagyon vidám, nyugodt hangulatban ünnepelte az iskola, az osztályok kíváncsian járták be egymás termeit, kicsik és [...]
Véget értek az idei Pátyi Waldorf Estek
A tegnapi beszélgetéssel véget ért a 2025/26-os tanévre meghirdetett Pátyi Waldorf Estek előadássorozat. A tegnapi alkalommal a fenntarrók és iskolaképviselőnk, Mátyus Gyöngyi meséltek a fenntartással kapcsolatos tudnivalókról. Valamint elhangzott minden fontos dátum és teendő a leendő elsősök beiratkozása kapcsán. És már csorognak be a jelentkezések…
Lezajlott a Pátyi Waldorf Estek második előadása
Február 6-án osztálytanítóink és szaktanáraink meséltek a Pátyi Waldorf Iskola mindennapjairól.Sok érdekes és értékes mesélnivalójuk van, legyen szó ritmusgyakorlatokról, házifeladatokról vagy az olyan speciális Waldorf tantárgyak egyikéről, mint a Bothmer gimnasztika.
Három királyok előadást láttunk
A hagyományosan a mindenkori negyedik osztály vállalásaként megvalósuló kedd reggeli előadás több szereposztása lehetővé tette, hogy mindenki megcsillogtassa tehetségét. Az előadás végén hallható A szeleknek… kezdetű dallal kicsit visszacsempészték a karácsonyi ünnepkört. Így lezártuk ezt az időszakot és belevágunk a farsangiba.
Lezajlott az első tájékoztató előadásunk
Január 9-én zajlott Somorjai-Pálvölgyi Nóra meghívott Waldorf tanár részvételével az idei első PWE előadás, melyet az iskolán iránt érdeklődő családok számára szervezünk, s amely egy előadás- és beszélgetéssorozat első része. Témája a ritmusok voltak - éves, havi, heti és napi vonatkozásban. Nagyon sok értékes információ hangzott el, sok jó kérdéssel. [...]
Vízkereszt 2025
A téli szünet utáni első tanítási napon a pátyi forrásból hoztunk vizet és elégettük az adventi koszorúkat is. Az ebből nyert szénnel és a forrás vizével szenteltük meg a termeket Gáspár, Menyhért és Boldizsár nevében.
Az első Pátyi Waldorf Est január 9-én lesz
Az ünnepek elcsendesedésével január 9-én elkezdődnek a Pátyi Waldorf Estek. Az 1. előadáson Somorjai-Pálvölgyi Nóra mesél majd a napi, heti, havi, éves ritmusok szerepéről a Waldorf iskolák életében. Az előadást és az azt követő beszélgetést az iskolánk iránt érdeklődő szülők számára szervezzük. Regisztrálni már most lehet: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScuHUY-joKUrYmQvpKWXfuRSyj0hNE0EEAmVQi04PoNvPoT4g/viewform Az iskolánkba történő [...]















